قشم-

در باره جزیره قشم توی اینترنت مطلب زیاد هست. آخر بهمن ماه اونجا بودیم. بنظر من اگر تو یک فصل سرد بخواهید تو ایران یک چرخی بزنیند انتخاب بدی نیست. جزیره قشم رو میشه به دو بخش تقسیم کرد یکی قشم به مرکزیت شهر قشم و یکی شهاب به مرکزیت سوزا. اهالی محلی معتقدند انتخاب سوزا دلایل غیر متعارفی داره که من نمی خواهم داخل این بحث بشم.

گول اسم هتل ها رو نخورید که ... خلاصه مواظب هتل باشید یک هتل تمیز و مرتب نعمتی است.

اهالی از هر فرصتی برای پول در آوردن استفاده می کنند و ما حتی با خانمی برخورد کردیم که به همرا دو بچه در شهر مسافر کشی می کرد. به برکت نبودن قوانین دولت فخمیه می شه یک پژو ٢٠۶ ساخت فرانسه فول اپشن رو ۶ میلیون تومان خرید و با یک میلیون عوارض سوار شد.

توی مدتی که در شهر گشتیم فقط یک کتاب فروشی دیدم که اونهم بسته بود اما دانشگاه آزاد ماشالله در جزیره یک ساختمان داره ؛ هوش ربا.

گول منطقه صنعتی "طولا" یا "تولا" را هم نخورید. تقریبا خال است و فقط اومدن امکانات گرفتن و انداختن به امید خدا.

جاذبه های توریستی رو که تو اینترنت نوشته و من چیزی نم گم فقط تو هیج سایتی در باره "رستوران قلعه" چیزی پیدا نمی کنید. کنار قلعه پرتغالی ها یک غذا خوری قدیمی پیدا می کنین که قدیمی های شهر خیلی قبولش دارن و ما هم خیلی پسندیدیم. البته کل منو اون ۶ قلمه که معمولا دو قلم اون بیشتر موجود نیست ولی ما سه وعده غذای عالی اونجا خوردیم.

توی این جزیره ایی که هرکی بگه هیچ قسمت اموراتش از قاچاق نمیگذره باید سخت باور کنید؛ دو تا منطقه هم هست که بخاطر استعداد بچه هاش که یا ژنتیکه و یا به خاک و غذا بستگی داره هست.

بچه های "دولاب" در ریاضیات و زبان خارجی خیلی با استعداد هستند. و منطقه "هلر" که نزدیک "درگهان" (بازار عمده جزیره) است از این جهت معروفند که یک نگاه به اسباب بازی های دست ساز بچه ها نشون میده اینها ذاتا با استعداد اختراع و صنعت به دنیا می آیند و البته معلومه که وقتی بزرگ می شوند؛ کاری که نمی کنند صنعته: خدا بده برکت به دریا و لنچ و قاچاق. 

کاش یکی می رفت دو تا مدرسه شبانه روزی اونجا می زد و این استعداد ها رو پرورش می داد.  

تا یادم نرفته بگم بنجل فروش های چینی مستقیم وارد بازار شدن و رسما فروشنده های فراوان چینی می بینی که مغازه می گردونند.

/ 2 نظر / 10 بازدید
سوفی

خیلی دوست داشتیم بریم ولی خب تنها فرصت عیده که فکر کنم حسابی شلوغه. بعد هم تنها پروازم قشم ایره که خب ادم میترسه شهید بشه[لبخند]

سوفی

آقای یوبی از دبی نداره ماهان. ممنونم بابت تبریک تولد:)