ایرانی

چند ماهی است که از ایران یکی به عنوان Research Associate آمده توی پروژه. از خصوصیات جالب این دوستمون اینه که هرچی چیز ایرانی است بد و بدرد نخوره و هرچی خارجی است خوبه. مثلا به آبلیموی یک و یک که گرون ترین و محبوب ترین آبلیموی این ولایت است میگه آشغال و یک مارک اشغالی به نام california gardens که خدایی فقط اسیده رو رو سرش میگذاره حلوا حلوا میکنه.

پریروز یک دانشجو اردنی که فارغ التحصیل شده بود مهمونی گرفته بود و غذای ملی شون رو هم بفراونی آورده بود. چیزی سبیه دم پختک خودمون که به جای لپه باقالی توش بادوم و بادوم هندی و ... میریزند و یک عالمه کشک داغ رقیق شده توش میریزند و با گوشت می خورن. خوب انصافا خیلی خوشمزه بود. البته این غذا رسمشه که باید با دست خورده بشه اونهم به این صورت که اول تو مشتون اونو یه صورت یک قطعه استوانه مانند در میارن و .. به اصطلاح co-advisor من هم یک اردنی است که البته با وجود سن کمش الان 11 تا patent  ثبت شده تو امریکا داره و IEEE senior fellow است منتها با همون وصف داشت غذا می خورد.

به این رفیقمون گفتم : اینو بیشتر دوست داری یا قرمه سبزی رو؟ گفت اینو بابا - غذا های ایرانی که همه آشغالند!خواستم بزنم تو سرش ..

من اومدم دبی و از دبی با "هما" اومدم (رسیدن بخیر - دیروز رسیدم) در خیل ایرانیانی که اونجا تو فرودگاه می بینی - همیشه کلی ایرانی هست که به برکت نزدیکی راه و ارزونی بلیط و سهولت ویزا دبی اولین و احتمالا آخرین مقصد سفر خارجی اونها است. و جالب اینه که با همون سه چهار روز دبی رفتن خودشون رو دنیا دیده می دونن.

این جماعت معمولا هر اشغالی رو که بنظرشون ارزون بیاد یا بشه با هاش پز خارج رفتن داد رو به کام تورلیدر هایی که با اشغال فروشی ها قرار مدار پورسانت دارن می خرن. چمدون ها رو پر میکنن و هرکدومشون هم چند کیسه نایلونی میارن تو هواپیما. همیشه هم این کیسه ها باعث دردسره و انگار گوش این جماعت کر است که بابا بار داخل هواپیما فقط یک بسته. با اشغالهاشون همیشه مزاحم ان و باعث زیاد تر شدن تاخیر. توی فرودگاه نزدیک یک گروه از این جماعت منتظر نشسته بودم و اینقدر اراجیف از سر بی اطلاعی شون رو بلند بلند داد می زدن که حوصله ام سر رفته بود. این میونه اطراف این 4نفر و نصفی شاید 30 تا از این کیسه های خرید که انقدر توش تپونده بودن که دسته شون پاره شده بود ریخته بود که مامور فرودگاه تگ به دست اومد که باید این هارو بسته بندی کنین و تحویل بار بدین.چون دیدم که انگلیسی نمی فهند بارشون ترجمه کردم و آقای داماد با بسته ها که ریختن رو چرخ اومد بیرون که انکار رو انجام بده از خودم خجالت می کشیدم که چرا یک فیلیپینی مهاجر تو دبی بهم میگه شما ایرانی ها چرا این مطلب ساده رو نمی فهمین و حق هم با اون بود.

 یک دفعه مادر زن جماعت با اون لهجه غلیظ اهالی اون شهر استان جنوب تهران شروع کرد به فحش دادن به "هما" . بعد هم رو کردن به من که اقا شما سفر اولته؟ می خواستم از شرش خلاص شم  گفتم خیر من پاسپورت چهارممه. گفت که آره این نکبتی های عقده ایی هستم که گیر میدن و گرنه خارجی ها که از این کارا نمی کنن - به شما چه خودم می برم تو هواپیما. بهش گفتم ولی معلومه که شما سفر اولته. گفت چطو ننه؟ گفتم برای اینکه معلومه هرچی در باره خارج و سفر می گی رو از دهن خاله خان باجی ها و دست دهم شنیدی!

توی هواپیما سعی کردم آب پرتغال محصول شرکت معروف ایرانی رو با نی سوراخ کنم - که البته بی حاصل بود نی که سرش رو هم تیز نکرده بودن خم شد ولی در پاکت باز نشد.  در کمال عصبانیت بخاطر نفهمی اون مسافر ها و اراجبفی که سر هم می کردن یاد حرف رفیق جدیدم افتادم که "هر چیز ایرانی آشغاله!"

 

 

/ 9 نظر / 7 بازدید
مهتاب

بله خب رسیدن شما به خیر و خوشی دایی جان دیروز میس کالت رو دیدم فکر کردم عوضی اشتباهی میبینم پس خودت بودی [نیشخند] شرمنده شدیم فراووووووان در خواب تشریف داشتیم تا امروز صبح [خجالت] نخند بهم که منم خواهر زاده خودتم خب! باید هم کارهای غیر طبیعی بکنم [زبان] حالا شیرینی بده زووود [چشمک]

علی بر

رسیدن به خوشی بهروز جان یه قرار بذار با باقیمانده های گردان نابغه ها دیداری تازه کنیم , [نیشخند]

الهام بیابانی

سلام من شما را به کسب درآمد باورنکردنی دعوت می کنم. فقط کافی از طریق بنر های تبلیغاتی عضو شوید. ضرری که نداره. امتحان کنید. همچنین در قسمت موضوعات وبلاگ ودر قسمت کسب درآمد توضیحی درباره یکی از سایت های مشهور نوشتم که اگر بخوانید و عضو شوید چیزی را از دست نداده اید. ممنون منتظر شما هستم[لبخند][تایید] http://biyatoeli.persianblog.ir

پونه

حالا به همین آقا بگو بره دختر متولد دوبی بگیره ...عمرن! اونوقت میگه زن ایرونی تکه!!![چشمک]

یو بی

نه پونه اینقدر ها عاقل نیست- فعلا که با یک فلیپینی و یک عرب وقت وقت میگذرونه!

مرتیا

رسیدن به خیر ایرونی![چشمک]

افشین

آقا رسیدن به خیر! امان از دسن مردم ما که در افراط و تفریط دست همه رو بستند!

رمضانی

به به... سلام! رسیدن بخیر استاد![دست]

پونه

چرا در مشاعره شرکت نکردین؟!