درس طراحی

یادم نیست دو سال پیش بود یا سه سال - درسی داشتم Mechatronic Design Projectبا همون استاد عقده ایی... از همون اول فشار های روانی الکی رو شروع کرد. بقول خودش اینکه آدم ها تحت شرایط تنش و استرس چطور عمل کنن هم جزو آموزش اونها است البته فراموش کرده بود که اینجا دانشگاه است نه مدرسه نظامی!


تو نظر سنجی آخر ترم نوشتم اگر در یک جمله بخواهم روش تدریس رو توصیف کنم می گم How to make sure things don't get done. گزارش های احمقانه جلسات بیخود ایمیل های الکی و خلاصه تلف کردن وقت و جلو نبردن کار. گروه ما خیلی خوب پیش می رفت و بقیمت 2 هفته بیشتر موندن و کلی از جیب خرج کردن و خدا می دونه چقدر بی خوابی تنها گروهی بود که کارش رو تموم کرد. وظیفه آقا این بود که قطعات مارو تامین کنه اما بجای اینکه کارش رو انجام بده فقط تو ذوق همه می زد و می گفت کار نمی کنین. ملاکش هم برای کار نکردن رو ما نفهمیدیم!


بارها به حدی عصبانی شدم کی می خواستم شروع کنم بهش بد و بیراه گفتن و مثلا بگم "نادون ما داریم کارمون رو میکنیم تو نمی بینی ولی تو چه کردی؟ بجز حرف زدن چی کردی ؟ این تویی که نشستی کنار و وظیفه ات رو انجام نمی دی! چرخ های ما چی شد؟ چرا بجای کار کردن فقط اعصاب خورد می کنی و حرف نسجیده می زنی؟ چرا یک کاری می کنی که از کار کردن پشیمون بشیم. وقتی هر کاری می کنیم تو تو چشمت نمی آد و با اهانت و توهین هی می گی هیچ کاری نمی کنین مگه مرض داریم به خودمون زحمت بدیم؟ "
آخرین بار دیگه یک شب من نزدیک صبح - فکر کنم ساعت ۴ صبح بود - از خستگی پشت میز خوابم برد. صبح ساعت هفت پاشدم یک میل زده بود که شما ها از همه بهتر شروع کردین پس چرا عقب موندین....
طاقتم تموم شد مثل اینکه از گرسنگی ضعف کرده باشی و چشمهات سیاهی بره و یکی بهت بگه تو چقدر پر خوری می کنی! بدون در زدن رفتم تو اطاقش کارمون رو کوبیدم رو میزش و گفتم تا سر کلاس از تهمتی که زدی عذر خواهی نکنی من دیگر کار نمی کنم. حاضر بودم ول کنم و برگردم ایران و دیگر نشنوم که بهم میگه هیچ کاری نمی کنین.
بالاخره اون درس تموم شد اتفاقا از اون کار من یک مقاله کنفرانس در آوردم که بهترین مقاله دانشجویی کنفرانس هم شد! ولی هرگز بخاطر این لحن آزار دهنده اش و اون کلمه هیچ کارش نبخشیدمش و همیشه یادم می مونه که اون آدمی است که هر کاری براش بکنی هیچوقت قدر نمی دونه.

/ 9 نظر / 7 بازدید
گل نارنجی

سلام یوبی جان احتمالاً اون استاد فکر می کرد که داره به دانشجوهاش کمک میکنه ، یعنی با این کارش بچه ها رو تشویق به کار بیشتر میکنه. بعضی ها اینطوری هستن و متوجه نمیشن که چقدر بعضی ها از فشار و استرس عذاب میکشن!. از صمیم قلب باهات همدردی میکنم و من اگر بودم،احتمالاً برگشته بودم ایران

محمد لطفی زاده

با سلام و احترام سال نو مبارک . امیدوارم سال خوبی داشته باشید. دکتر محمد لطفی زاده مدیر مسئول نشریه حکیم مهر www.hakimemehr.ir

merikhi

حالا فهمیدم برای اینکه بهترین کار رو از تو کشید چیکار باید کرد [نیشخند]

مرتیا

این تکه های قرمز بدجوری توی چشم هستن!

evil

آقای عجول خان! مطمئنی که استادتون دقیقا همون حرف ها رو بهتون زده که اونجوری ضعف کردین؟!!!!!!![زبان]

evil

راستی شنیدم میخوای منو بکشی![سوال][سوال]