تغییر نگرش - مهندس شهریاری- و "علی بر" خودمون

از هنر های بزرگ من اینه که کلکسیونر راه های غلط و اشتباه های تخصصی هستم و البته اینو فقط نقطه ضعف نمی دونم. بارها شده که اشتباه های احتمالی که به عقل جن هم نمی رسه رو از قبل تو کار دیدم.

یکی از این اشتباهات فاحش که سالها باهاش زندگی کردم و محصول مشترک حرکت به سمت طراحی در سنین خیلی کم (١٣-١٢سال) و بعد هم جو گیری های زمان انقلاب و معلمی اون سرور عزیز بوده؛ علاقه وافر به اختراع مکرر چرخ بود. نمی دونم از اول چه عادت غلطی بود که همه چی باید خودم بسازم و طراحی کنم!

حتی به همین ١٢-١٠ سال پیش که فکر می کنم و قیافه اون کارت ویزیت ٢٢٠ متر مربعی توی ذهنم میاید با خودم می گم "عجب ... ما بودیم ها" توی اون کارت ویزیت حدود ٢٠٠٠ مدار الکترونیکی با هم همکاری می کردند (فکر کنم بیش از ۴٠ نوع) که به شهادت فایل ها و فیلم های مدار چاپی موجود؛ همگی طراحی خودمون بود. الان "علی بر " حتما اسمهایی مثل  EXP_Trg و CLK_Rec و Tone_dec رو بیاد بیاره. حالا این کارو مقایسه کنید با ماشین های مدرن خط تولید های امروزی که سازنده بیشتر در حد جمع کننده اجزا و طراح سطح کلی (و البته گاهی هم مبتکر روشها) نشسته و چقدر کار راحته!!!

حالا دیگر مدتها است اون طرز فکر رو کنار گذاشتم و بیشتر مثل آدم های عاقل به طراحی نگاه می کنم اما پریشب دوباره توی خواب این جور فکر کردن سراغم اومد. توی یک کار دسته جمعی (که نمی دونم چرا نصفش باید زیر آب انجام می شد) دسته جمعی تصمیم گرفتیم طراحی از پایه یک مدار که فراوان حاضر و آماده اون وجود داره بسپریم به مهندس شهریاری با این جمله که "بر می گردیم به کارهایی که هیچ کس نمی تونه به خوبی ما انجام بده"!!!

/ 3 نظر / 20 بازدید
علی بر

آخ جون بالاخره من هم Subject شدم!!!! من هم هنوز یه وقتائی خوابشو میبینم مخصوصا موقع نصبشو!!!

شروین

سلام بهروز جان بعد از مدتها یه سر اومدم اینجا دیدم انگار دوباره کرکره رو زدی بالا و مشغولی :) من رو هم کلی یاد خاطرات اون سالها انداختی. عجب دورانی بود! یه جمع دوستانه به همراه کلی مسائل پیچیده و جالب برای حل کردن. کاش باز هم همچین شرایطی برای کار پیدا میشد. قربانت شروین

مریم دختر عمران

سلام جناب یو بی! خبر فوت مادر محترم رو از وبلاگ نیوشا خوندم بهت تسلیت می گم. هیچ حرفی نیست که بتونه غم شما رو کاهش بده فقط برای ابراز همدردی اومدم! خدا بهت صبر و توان تحمل این غم بزرگ رو بده! از خدا برای روح مادر محترم علو درجات رو درخواست می کنم! خدا به شما و خانواده طول عمر عطا کند! [گل]