به نوشت

تراوش های خودنویسی با جوهر دیجیتال

انواع خواب

اگر خواننده این وبلاگ باشین حتما داستان پیچیدگی ها خوابهای منو می دونین. قبلا من خوابها مو در ۶گروه تقسیم کرده بودم  که در این تقسیم بندی آگاه بودن در خواب به اینکه خواب می بینم یا نه  را در نظر نمی گیریم:

  
1- Simple - خواب های عادی و معمولی

2-Serial - که در چند جلسه مجزا که لزوما در یک شب و یا شب های متوالی هستند دیده نمی شوند ولی یک ماجرای واحدرا دنبال می کنند.

3-Scenario- که همیشه در یک خواب و به شکل یک داستان یا گاهی فیلم کامل سینمایی ( خیلی وقتها علمی تخیلی) اتفاق می افتند که فصل های آن گاه داستان های هم تیپ هستند. ( چیزی مثل مجموعه I, Robot)

4- Multi Session- که با قطعات ظاهرا منفصل شروع می شوند ولی آخرین قسمت همه را به هم وصل می کند ( مثل نوشته "مغز آدمیزاد)


5- Multi Layer - خوابی هایی که در آنها خواب می بینم که خواب می بینم. و بیشتر وقتها تعداد لایه ها از 3 و گاهی 5 بیشتر است.


6- Circular - برای خودش جالب است- پایان آن معمولا تکرار نسخه ویرایش شده خودش است.

در شرایط خاص بعضی از این انواع ترکیب می شدند ولی معمولا ترکیب جالبی بدست نمی آید. اما پریشب یک ترکیب جدید حاصل شد که علیرغم آنکه:

الف:  خواب بسیار تلخی بود و باعث شد ناله و گریه بسیار کردم.
ب : تمام تکنیک های متداول برای بیدار شدن از آن (پریدن از بلندی - نگاه کردن به دست-  فرو بردن سر زیر آب- گاز زدن سنگ .... ) بی اثر بود.
ج:  همه 15 همسفر یک سفر کوتاه را بیدار کرد.
د: کلی بهانه دست ملت داد ....

از نظر تکنیکی فوق العاده جالب بود. خواب با خواب دیدن  مجموعه ای از حوادث غیر مرتبط و عجیب و بعضی تلخ ( مثلا گم شدن دو اتاق در وزارت خانه ای در یک کشور خارجی) شروع شد. و پس از طی مجموعه ای از حوادث دو باره به همین ماجرا برگشت ولی حالا در خواب حس می کردم که انگار حوادث در حین وقوع برایم تکراری بود - انگار قبلا آنها را خواب دیده بودم و یا آنها را در خواب خواب می بینم و مرتب در عین تکرار ماجرا یکی به تعداد لایه های تو در توی خواب اضافه می شود....

بنابر این :

7 - Spiral - خوابی است Circular که در هر سیکل خودش را بصورت یک خواب تکرار می کند!     

  
نویسنده : UB ; ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ تیر ۱۳۸۳
تگ ها :